BADANIA SŁUCHU

Aparaty słuchowe Śląsk Pszczyna – BASTEC – Badania słuchu

Aparaty słuchowe Śląsk. Badania słuchu Pszczyna

Aparaty słuchowe Śląsk. Badania słuchu Pszczyna

Zapraszamy na badania słuchu.

Badanie audiometryczne odbywa się w specjalnie do tego przygotowanym i odpowiednio wyciszonym pomieszczeniu, za pomocą wysokiej klasy Audiometru Diagnostycznego firmy Siemens. Wykonujemy:

otoskopię (wziernikowanie ucha), podczas której ocenia się zewnętrzny przewód słuchowy oraz stan błony bębenkowej. Cena 10 zł*.

– audiometrię tonalną (progową) na drodze powietrznej i kostnej, która ma na celu określenie progu słyszenia obu uszu osoby badanej. Cena 50 zł*.

– audiometrię słowną, która polega na podawaniu i identyfikowaniu list słownych (liczb lub wyrazów) przy różnym natężeniu dźwięku. Określa ona rozumienie mowy. Cena 100 zł*.

*Przy zakupie aparatów słuchowych dwa pierwsze badania są bezpłatne.

Na podstawie badań można stwierdzić, czy dana osoba ma ubytek słuchu i jaka będzie ewentualna korzyść z założonego aparatu słuchowego.
Badania są całkowicie bezbolesne i niezbędne do prawidłowego dopasowania aparatów słuchowych.

       Oferujemy możliwość przymierzenia aparatów słuchowych i przetestowania ich w tzw. wolnym polu – pomieszczeniu z systemem głośników, w których prezentowane są różne sytuacje akustyczne, od cichej (np. dziecięcej) mowy, poprzez rozmowę w restauracji, kazanie w kościele, przyjęcie urodzinowe dzieci aż po rozmowę w hali maszyn, burzę, hałaśliwą ulicę czy różnego rodzaju muzykę.

Również bezpłatnie wypożyczamy aparaty słuchowe na kilka, kilkanaście dni, aby Państwo mogli sprawdzić ich działanie w codziennym otoczeniu.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Pomagamy słyszeć!
Zapraszamy!