O FIRMIE
Rok założenia – 2012

Posiadamy autoryzacje producentów oraz certyfikat „Bezpieczny pacjent”

Podstawowym celem naszej działalności jest niesienie pomocy osobom cierpiącym z powodu trudności w słyszeniu i rozumieniu mowy oraz tym, którzy cierpią z powodu uciążliwych szumów usznych. Krótko mówiąc:
Pomagamy słyszeć!


Co nas wyróżnia?

Uczciwość! Oto kilka przykładowych rzeczy, których NIE robimy:

 • NIE zmuszamy do zakupu dwóch aparatów, jeśli jest potrzebny tylko jeden;
 • NIE naciągamy osób starszych na drogie aparaty słuchowe, których możliwości nie wykorzystają;
 • NIE upieramy się, że trzeba kupić aparat jeśli nie daje on korzyści (nie poprawia rozumienia mowy) i nie składamy pustych obietnic, że po dłuższym noszeniu aparatu to się zmieni;
 • NIE każemy przyzwyczaić się do źle dobranego i źle dopasowanego aparatu twierdząc, że tak musi być;
 • NIE okłamujemy, że aparatu nie da się pogłośnić lub naprawić, więc trzeba kupić nowy;
 • NIE robimy problemów przy zwrocie wypożyczonych aparatów słuchowych, jeśli pacjent rezygnuje z zakupu;
 • NIE wpisujemy poza Państwa plecami refundowanych wizyt laryngologicznych;
 • NIE twierdzimy, że tylko my posiadamy aparaty oryginalne a wszystkie inne to podróbki;
 • NIE zatajamy informacji o dodatkowych dopłatach do aparatów słuchowych i wkładek usznych tylko po to, żeby szybko sprzedać;
 • NIE ściągamy do gabinetu ludzi pod pozorem „testowania aparatów” i „bezpłatnych badań słuchu”, żeby pozyskać dane osobowe oraz zgody marketingowe i później nękać telefonicznie lub listownie;
 • NIE każemy kupować nowych aparatów tylko dlatego, że minęło 5 lat od zakupu poprzednich;
 • NIE sprzedajemy aparatów na odległość, bez dopasowania ich do ucha i do ubytku słuchu pacjenta, pozostawiając go bez opieki w razie potrzeby wykonania poprawek!

To tylko kilka z „grzechów głównych”, o których informują nas rozżaleni pacjenci trafiający do naszego gabinetu.
Niestety często jest już za późno, żeby pomóc…

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 Producenci

Podjęliśmy współpracę z jednymi z najlepszych producentów aparatów słuchowych t.j: Audibel, Audio Service, Signia, Phonak, Interton, Starkey, ReSound i inni:

aparaty słuchowe audibel aparaty słuchowe audio serviceaparaty słuchowe signiaaparaty słuchowe phonakaparaty słuchowe intertonaparaty słuchowe starkey

Oferujemy Państwu najnowocześniejsze aparaty słuchowe, specjalistyczną wiedzę oraz kompleksowy serwis, m.in.:

 • Badania słuchu
 • Bezpłatną pomoc w przygotowaniu niezbędnych dokumentów
 • Bezpłatne konsultacje i porady
 • Bezpłatną przymiarkę i wypożyczenie aparatów
 • Bezpłatną opiekę po zakupie aparatów słuchowych
 • Bezpłatne przeglądy okresowe
 • Bardzo dobre ceny na wysokiej klasy aparaty słuchowe i generatory szumu (również urządzenia łączone)
  oraz na akcesoria dla osób z wadami słuchu (więcej w zakładce Akcesoria) 
 • Naprawę wszystkich aparatów słuchowych oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • Komis aparatów słuchowych
 • Wizyty domowe
 • Zakupy na raty

Siedziba

43-200 Pszczyna, ul. Bielska 16, róg Skłodowskiej, Śląsk, woj. śląskie
tel. 785 667 007

Siedziba Pszczyńskiego Gabinetu Protetyki Słuchu BASTEC znajduje się w Pszczynie (woj. śląskie) na skrzyżowaniu ulicy Bielskiej z ulicą Marii Skłodowskiej – Curie, w pobliżu Kościoła Parafialnego Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie, w bezpośrednim sąsiedztwie żłobka Troskliwe Misie i nowo otwartego salonu fryzjerskiego Hair Team Dominika Kraus.

Punkt konsultacyjny mieści się w Poradni Laryngologicznej MEDICES przy ul. Sokoła 2 w Pszczynie (w bliskim sąsiedztwie dworca PKP, obok Baru Orientalnego Thang-Long).
Więcej w zakładce kontakt

Parking

Zachęcamy do parkowania samochodów przed samymi drzwiami naszego gabinetu przy ulicy Bielskiej 16. Parking mieści 2-3 samochody. Jeżeli nie będzie wolnych miejsc, zapraszamy na duży parking po drugiej stronie ulicy.

Aparaty słuchowe Śląsk, Pszczyna, ładowalne nowe i używane. Super ceny!

Wizyty domowe

Osobom, które nie są w stanie przyjechać do gabinetu, oferujemy kompleksową obsługę audio-protetyczną w domu. Wizyta obejmuje: ocenę zewnętrznego przewodu słuchowego oraz błony bębenkowej, badanie słuchu, wybór, dopasowanie i możliwość wypróbowania aparatów słuchowych, pobranie form z uszu (jeśli zaistnieje potrzeba wykonania indywidualnych wkładek usznych),

Po około 7-10 dniach, podczas drugiej wizyty domowej, przekazywane są aparaty słuchowe razem z wkładkami usznymi. Aparaty zostaną ponownie dostrojone, tak aby uzyskać najlepsze możliwe rozumienie mowy oraz dopasować brzmienie aparatów do indywidualnych potrzeb użytkownika. Na spotkaniu omawiana jest również obsługa i pielęgnacja aparatów słuchowych, wkładek usznych oraz ewentualnych akcesoriów.

Trzecia wizyta po 1-2 miesiącach obejmuje pierwszy kompleksowy przegląd aparatów oraz ewentualną korektę ustawień. Zapraszamy!

Przymiarka i wypożyczenie aparatów

Oferujemy możliwość przymierzenia aparatów słuchowych i przetestowania ich w tzw. wolnym polu – w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu z systemem głośników, w których prezentowane są różne sytuacje akustyczne, od cichej (np. dziecięcej) mowy, poprzez rozmowę w restauracji, kazanie w kościele, przyjęcie urodzinowe dzieci aż po rozmowę w hali maszyn, burzę, hałaśliwą ulicę czy różnego rodzaju muzykę.

Przed zakupem bezpłatnie wypożyczamy aparaty słuchowe na kilka, kilkanaście dni, aby móc sprawdzić ich działanie w otoczeniu, w którym przebywa osoba zainteresowana. Po wcześniejszym uzgodnieniu wydajemy również aparaty zastępcze gdy Państwa aparaty słuchowe będą musiały zostać odesłane do serwisu producenta.

Komis

Z myślą o tych, których nie stać na nowy aparat słuchowy, wprowadziliśmy również komis aparatów zausznych, w którym można zakupić aparat używany lub pozostawić swój poprzedni aparat słuchowy.

Uwaga! Nie sprzedajemy aparatów słuchowych na odległość (wysyłkowo). Zakup aparatu słuchowego musi zostać poprzedzony badaniem otoskopowym, badaniem słuchu oraz dopasowaniem aparatu do ucha i do ubytku słuchu pacjenta. Dopasowanie aparatów i poprzedzające go badania są bezpłatne (ich koszt jest zawarty w cenie aparatów). Więcej w zakładce Komis

Raty
Mamy przygotowany dla Państwa dogodny system ratalny za pośrednictwem banku    .

Refundacje

Realizujemy wnioski NFZ oraz zapewniamy pomoc w przygotowaniu dokumentów osobom starającym się o dodatkowe dopłaty. Więcej w zakładce Refundacje.

Promocje

Aktualnie w promocji posiadamy:
1. Baterie do aparatów słuchowych
2. Budziki dla osób niesłyszących z sygnalizacją świetlną oraz poduszką wibracyjną.
3. Aparaty używane (również na gwarancji producenta)

Opinie o gabinecie

Opinie z Google.pl (przekierowanie po kliknięciu w link)

rafa k
∗∗∗∗∗
W związku z tym, iż byłem zmuszony do założenia aparatów słuchowych poprzez coraz bardziej utrudniony kontakt z najbliższymi, jak również dużo kłopotliwych sytuacji w codziennym życiu zdecydowałem się w końcu na założenie aparatów. Od pierwszego kontaktu z panem Sebastianem wiedziałem że dobrze trafiłem! Bardzo profesjonalna i dyskretna pomoc w doborze aparatów ! Praktycznie nieograniczony okres testowania i możliwość wyboru. Miałem możliwość wypróbowania w okresie ponad miesiąca czasu czterech różnych aparatów! Pan Sebastian wykazał się dużą cierpliwością w doborze ustawień jak i doborze odpowiednich właściwych wkładek. Warto podkreślić że miałem możliwość ciągłego kontaktu z panem Sebastianem nawet poza godzinami otwarcia gabinetu ! Mam wreszcie swoje aparaty słuchowe…i poznałem świetnego fachowca :))) Gorąco polecam ! Acha no i najważniejsze… wreszcie mogę normalnie żyć :)))
.
Freeman Poland
∗∗∗∗∗
Jestem doświadczonym użytkownikiem aparatów słuchowych. Jeszcze nigdy i nigdzie nie miałem tak dobrze dobranych i ustawionych aparatów jak tutaj. Ceny bardzo atrakcyjne. Pan Sebastian wydaje się być człowiekiem niezwykle uczciwym i godnym polecenia, więc polecam! 😉

 

Bronia W.
*****

I Szczerze i serdecznie polecam usługi  „BASTEK”Aparaty Słuchowe. Duży wybór aparatów słuchowych.  Profesjonalna, bardzo miła i fachowa obsługa pana Sebastiana, który bardzo starannie dobiera aparat słuchowy i tak ustawia, że słychać bardzo dobrze, a nie słychać dodatkowych szmerów, które są dookoła. Jestem bardzo zadowolona i wiele moich znajomych i przyjaciół , którzy korzystają z porad wymienionego miłego fachowca, są również bardzo zadowoleni, a dodatkowym plusem jest współpraca z NFZ.

Katarzyna R.
∗∗∗∗∗
Od 3 lat jesteśmy pod profesjonalną opieką Pana Sebastiana. Aparaty słuchowe dobrane idealnie, wizyty kontrolne w razie każdej potrzeby to czysta przyjemność. Pan Sebastian jest bardzo cierpliwy i miły co wiele ułatwia, szczególnie przy starszej osobie. Zdecydowanie polecam!

Marek S.

 

*****
Od dwóch lat moja mama używa aparatu słuchowego który spisuje się bardzo dobrze jest bardzo zadowolona z obsługi.Polecam

Roland S.

*****
Gorąco polecam!!! profesjonalne podejście do klienta,super obsługa i dobry sprzęt.

 

Janina S.

*****
Miła obsługa i bardzo dobre ceny aparatów słuchowych. Gorąco polecam!

 

dagmara z.
∗∗∗∗∗
Jestem mega zadowolona ! Było sprawnie i profesjonalnie! Bardzo dobry kontakt. Aparat dobrany idealnie. Ceny konkurencyjne. Ale dla mnie najważniejsze to mega podejście do klienta ( starszy Pan średnio przekonany do zakupu  i zorientowany na technologie a jednak potraktowany z największą empatią  ) Zdecydowanie polecam !
.
Roman C.
∗∗∗∗∗
Super profesjonalny serwis aparatów słuchowych, godny polecenia, bardzo uczciwy i rzetelny.
Polecam
Roman
.
Monika K.
∗∗∗∗∗
Profesjonalne podejście, szybko, sprawnie a na dodatek wszystko w miłej i przyjemnej atmosferze. Polecam
.
Jerzy B.
∗∗∗∗∗
Jestem wyjątkowo zadowolony z obsługi oraz z fachowości. Polecam.
.
Anna W.
∗∗∗∗∗
Znakomita obsługa i profesjonalne podejście do klienta.
.
elo. pomelo
∗∗∗∗∗
Znakomita obsługa!
.
 
Zdjęcia gabinetu
.